Buradasınız:Anasayfa » FIRSATLAR » Karadeniz Rüyası ve Batum Turları

Karadeniz Rüyası ve Batum Turları

Karadeniz gezisi için yayla konaklaması olmayan bir tur düşünülemez. Jolly Tur ile yaylalarda konaklama ayrıcalığını yaşayın!

Muhteşem güzellikteki orman güllerini görebileceğiniz, çam ve çiçek kokularını hissederek yürüyüş yapabileceğiniz,  Karadeniz’i doyasıya yaşayabileceğiniz yayla konaklamalı Karadeniz turları sizleri bekliyor.

Karadeniz turlarında sabahın erken saatlerinde Amasya’ya varış ile Karadeniz’in eşsiz doğa güzellikleri sizlere kapılarını açıyor… Yeşil ırmağın taçlandırdığı bu kentte Mumyalar Müzesi, Arkeoloji Müzesi, II. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı göreceğiniz yerlerden bazıları.

Samsun; Atatürk Anıtı, İlk Adım Anıtı ve Bandırma Vapuru. Sonrasında ise Samsun’dan Amazon savaş kadınlarının başkenti Terme, Ünye – Fatsa üzerinden Ordu ve Giresun sizleri bekliyor olacak..

Trabzon; Komnenos Krallığı döneminde yapılan Ayasofya Kilisesi, Atatürk Köşkü ve bölgenin en büyük gümüş atölyesini görebileceksiniz.

Sürmene; Dünyaca ünlü Sürmene bıçağı atölyesini ziyaret…

Uzungöl; Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında ise Of’da Çay Fabrikası gezisi sonrasında Yomra, Arsin, İyidere üzerinden Rize’ye varıyoruz.

 Rize; Rize’de çayın dünü ve bugününü anlatan Çaykur Çay müzesi ile Arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği Rize Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından Hopa, Kemalpaşa üzerinden SSCB’de kalan Sarp Köyü’ne varıyoruz. Burada Gürcistan sınırımızı oluşturan Sarp Sınır Kapısı, Son Türk Evleri ve Gürcü Evlerini görme şansı bizleri bekliyor…

Karadeniz turunda ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’ni görme şansınızda bulunuyor. Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerlerken çay bitkisini uzaktan göstermekle yetinmeyip çay makasınızı alıp biraz çay toplayabilirsiniz.

Ayder Yaylası; 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylası ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylası’nda Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi fotoğraf çekmek için önünüze eşsiz manzaralar sunuyor. Sonrasında ise Zigana Tüneli, Gümüşhane, Sümela Manastırı, Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Freskleri, Altındere Vadisi sizleri bekliyor.

Sinop;  Ülkemizin tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu, muhteşem manzarasıyla sizleri büyüleyecek.

Kastamonu; Karaçomak deresinin iki yakasına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş Savaşı’nda verdiği örnek mücadeleden sonra “Şehitler Diyarı” adıyla anılır olmuş. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Şerife Bacı Anıtı, Minüre Medresesi El Sanatları Çarşısı’nı görüp serbest zaman sonrası UNESCO tarafından koruma altına alınan Müze Kent Safranbolu’ya varıyoruz. Cinci Hoca Hanı, Cinci Hoca Hamamı, Pazar Yeri, Yemeniciler Çarşısı, Köprülü Camii, Güneş Saati, hikâyesiyle sizleri şaşırtacak olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Manifaturacılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Akça Su Kanyonu gezilerinden sonra Lokum alışverişi yapmayı sakın unutmayın…

Detaylı tur programlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Jolly Tur ayrıcalığı ile tatil sizi bekliyor…

Toplam Görüntülenme: 6.588

Yorum Yaz

Yukarı Çık